Get a site

pomysł

Taki układ ma sens tylko wtedy, gdy rzeczywiście nie masz możliwości podłączania pradu do działki. W przeciwnym razie taki system (układ ze strony 14) jest kompletnie nieopłacalny. Nie wspominając już o pomieszczeniu technicznym o pow. 4m2 na te wszystkie ustrojstwa .. Taka powierzchnia w domu też kosztuje.  “Panele 4,5 kW (3 + 1,5) + grzanie CWU + ładowanie aku = cała instalacja pracuje” na forum elektrody. Tam masz sporą dyskusję osób, które zajmują się tym praktycznie, a nie tylko teoretycznie. W skrócie: koszty zbudowania off-grid zapewniającego całoroczną samowystarczalność budynku na prąd są absurdalnie wysokie. Przy tym obarczone ryzykiem, że jednak zabraknie energii w miesiącach zimowych, z kolei w lecie energia będzie bezpowrotnie marnowana. Znacznie lepszym pomysłem jest on-grid.Oczywiście że są. Tylko nadal nie rozwiązuje to problemu ogromnych kosztów związanych z zakupem akumulatorów – a o tym pisałem jako głównej wadzie off-grid. Mój dom wymaga gruntownego remontu. Obecnie przygotowuje z architektem plany przebudowy.
Mój architekt jest dobrym konstuktorem i ma niezłe pomysły architektoniczne, ale nie ogarnia kompleksowo problemu termomodernizacji.
Dlatego rozpocząłem poszukiwania firmy, która dodatkowo sporzadziła by mi projekt termomodernizacji czyli zagadnień związanych z ociepleniem, wentylacją, rozmieszczeniem okien itp.
Zaczynając ten wątek nie chciałbym tu porad akwizytorów typu ‘Zgłos sie Pan do nas to wszystko załatwimy…’.
Chodzi mi raczej o porady jak takie firmy zajmujące się termomodernizacją znależć. Po czym poznać, że jest to firma fachowa. Jakie certyfikaty powinna takowa firma posiadać etc.
Interesuje mnie też doświadczenia co własciwie da się zrobic ze starym domem. Na ile można go unowocześnić, ocieplić i jakim kosztem.